Beer treking 2019 trhal rekordy jak v počtu účasníků, tak v počasí!

Beer treking 2019 trhal rekordy jak v počtu účasníků, tak v počasí!

Uznání a přiťuknutí škopkem si zaslouží každý beer trekař, který se postavil na start letošního ročníku přátelé...! Nejde jen o to, že bylo v tuto sobotu na Jesenických horách škaredě, ale ono dokonce lilo jako z konve! Ani takový "kedr" však nezabránil celkem 1150 synům a dcerám piva a hor z toho 150ti nově registrovaným na místě, aby se ve svých igelitových overalech, gore-texových bundách, či kostýmech žirafy a dalších „pomocnících“ v oddalování naprostému promoknutí postavili na start té největší akce, jakou kdy země nosila...totiž legendárnímu BEER TREKINGU!

Ale pojďme již k závodu, který odstartoval vyjimečně na chlup přesně v pravé poledne a celé startovní pole se z areálu Kouty vydalo vstříc prvnímu pivu Huhňák Maxx a také boji se živlem a dalšími pivky...

Nutno podotknout, že překvapením bylo, kolik závodníků letos pojalo závod opravdu běžecky a k další občerstvovačce vyrazili pěkně zostra a klusem... Beer treking je závod pro všechny, kterým chutná pivo a mají rádi hory, tedy další startující již tolik svůj čas „nehrotili“ a vyrazili v poklidu a nechali si v klidu první pivko stéct až do žaludku ;)

Na závodníky čekalo letos obligátních 6 občerstvovacích stanic, z nichž první a poslední byly přímo v areálu Kouty. Po startu tedy závodníci zdolali 2.občerstvovačku - U Pelikána, v barvách Bernardu, pokračovali na 3.stanici - Výrovku, která je jen tak mimochodem nejvýše položenou občerstvovačkou na startu a již tradičně se zde mohou všichni těšit na Náchodského Primátora a pár kilácích pak dorazili všichni na Červenohorské sedlo! Tam bylo letos kromě čepovaného piva, panáků různých barev a druhů a v neposlední řadě také gulášové polévky připraven také vyhřívaný párty stan a DJ s nabušenou aparaturou!

Sedlo letos zažilo v pravdě řádnou akci, kdy ti z vás, pro které bylo více užít si závod, než bojovat s časomírou opravdu kvalitně zapařili a postarali se o atmosféru, kterou by nám mohli závidět i na párty, na Ibize :)

Jakožto pořadatelé si musíme přiznat, že pivo, panáky i gulášovka došla ještě než dorazilo celé startovní pole. I přes naddimenzované zásoby se bohužel stalo, že někteří ze závodníků si přišli pro jídlo, či panáky vícekrát... Toto je jedna z priorit, kterou chceme do dalšího ročníku více vychytat...Pro všechny z vás, na které tedy pivo, polévka, nebo panák nezbyl velká omluva a příští rok to tam budete mít nachystáno na stříbrném podnosu! Slibujeme!

Z Červenohorského sedla každopádně možná kvůli počasí, možná kvůli super párty sešlo do cíle o celou jednu třetinu závodníků méně :-D

Pro ty, co se rozhodli i přes nepřízeň počasí dopít všechny pivka a dorazit do cíle tak zbývalo kopnout jednoho Primátora na předposlední občerstvovačce před cílem – U staré kuželny a už jen trefit cestu do cíle! Tam na všechny čekal opět Huhňák Maxx, ale v čepovaném provedení! To jak řada z vás kopala 6. - cílové pivko by zasloužilo více, než jen dřevěnou finisherskou medaili, prostě byli jste úžasní!

Následující afterparty – pro počasí přesunutá z pódia do party stanu a také vyhlášení se neslo v super atmošce, za kterou díky všem! Nezbývá než poděkovat všem, co dorazili! Jste NEJ! A shrnout výsledky a vyzdvihnout letos neporazitelného vítěze závodu – Pavla Rataje z Erholung teamu, který zvítězil po odečtení bonusového panáku ročník 2019 časem 1:08:00hod.!

Takže BEER TREKAŘI! Děkujeme za to, že jste dorazili a za rok, na té nej akci ze všech AHOOOOJ!!!

 

Výsledky:

 

Muži:

1.místo: Pavel Rataj, čas: 1:08:00

2.místo: Vojtěch Schneider: čas: 1:10:00

3.místo: Petr Eliáš: čas: 1:11:00

 

Ženy:

1.místo: Marie Balšínková, čas: 1:20:00

2.místo: Lucie Strnadová, čas: 1:21:00

3.místo: Jadwiga Oleksy, čas: 1:36:00

 

Dogtrekking Muži:

1.místo: David Sejkora, čas: 1:14:00

2.místo: Radomír Čada, čas: 1:17:00

3.místo: Tomas Kena, čas: 1:46:01

 

Dogtrekking ženy:

1.místo: Žaneta Kachyňová, čas: 1:55:00

2.místo: Kryspina Konopko, čas: 2:20:00

3.místo: Petra Machová, čas: 2:53:00

 

Kompletní výsledky pak naleznete na: https://drive.google.com/file/d/1GCZ3PwIH97Z5mFuarqVHGb9AafAbyNDD/view?usp=sharing

#beertreking #beer #huhnak #primator #bernard #kouty #olomouckykraj #jeseniky #zarokahoj #byltomazac