Letošní Beer treking přilákal na svůj start do jesenických hor přes 1300 startujících

Letošní Beer treking přilákal na svůj start do jesenických hor přes 1300 startujících

Všichni přátelé piva a hor se sešli tuto sobotu 17.září v Koutech na Desnou, kde se již tradičně v areálu Kouty konal největší závod v pití piva a chození po horách, Otevřené mistrovství České republiky v pivním trekingu, s názvem BEER TREKING 2022!

I přes ne-zrovna ideální počasí, kdy faktory jako zakaboněná obloha a 10stupňů na teploměru zrovna nevybízely k pití studeného pivka se do Kout sjelo na 1300 závodníků z Česka, Slovenska a především pak Polska...Ukázalo se, že správný Beer trekař se horšího počasí jen tak nezalekne... ???? Právě sousední Polsko zásobuje startovní pole každoročně stále větším a větším počtem nadšenců, pro které se stal BEER TREKING jejich akcí NO.1 na které každoročně nesmí chybět! DĚKUJEME POLSKO - VŽDY BUDETE NA BEER TREKINGU SRDEČNĚ VÍTÁNI!

Ale pojďme dál k průběhu celé akce...Kvůli výluce na železniční trati Zábřeh - Kouty se nestíhalo poměrně hodně závodníků dostavit včas na ukončení registrace, které bylo původně plánováno na 10.hodinu dopolední...Bylo by až příliš závodníků zklamaných, že nestihli start a tak se organizátoři rozhodli posunout start závodu o jednu hodinu, tj. na pravé poledne a tím umožnit odprezentovat se všem...

Všichni závodníci to brali sportovně a našli se i tací, kteří se navíc před startem zapojili do pivních her, kterými se krátilo čekání právě na odložený start... Doplňkovými soutěžemi jako bylo například pití piva na čas, či soutěž síly v páce s našim Beer trekingovým maskotem - Opicí odložený start uběhl jako voda a tak s úderem 12 hodiny zaznělo z úst našeho Česko-polského dua moderátorů Zuzky a Borise tolik očekávané TŘI - DVA - JEDNA - START!!!

Všichni závodníci se začali hrnout ke svému prvnímu pivu a vyrážet postupně vstříc nevšedním zážitkům a dobrodružství na trať závodu!

BEER TREKING je závod pro všechny, kterým chutná pivo a chodí rádi po horách a tak na trať vyrazili jako první největší "prestižáci", kteří berou BEER TREKING opravdu vážně a celý rok na něj tvrdě trénují běh i pití piva na čas...Další skupinou je pak největší část startovního pole, které jde jak o rozumný čas v cíli, tak si i rádi pivka na stanicích vychutnají... Tou poslední skupinou jsou pak všichni ti, jejichž ambice jsou především dojít do cíle a užít si čas na trati s přáteli a pivky v ruce co nejdéle do časového limitu ????

Právě občerstovací stanice a pivka na nich letos prošly menší změnou. V minulých ročnících bylo totiž na trase šest zastávek, přičemž na Červenohoském sedle byl ještě bonusový - malý panák pálenky. Letos se pravidla změnila a zastávek na pivo bylo sice jen pět, avšak v cíli se místo piva pil povinně VELKÝ panák pálenky dle vlastního výběru! Jako nejrychlejší závodník absolvoval trasu dlouhou cca 15 kilometrů polský závodník Grzegorz Liputa, v úctyhodném čase 1:14:00! V těsném závěsu za ním na druhém místě doběhl první z Čechů, Michal Jan v čase 1:15:00 a na třetím místě pak další Čech Jonáš Müller v čase 1:19:00. V kategorii Dogtrekking mužů pak zvítězil Radomír Čada v čase 1:27:00, následovaný Danielem Janovským 1:45:00 a na třetím místě pak Pavlem Holubem v čase 2:20:00.

V Ženách úřadovali opět závodníci z Polska! Jako první doběhla Emilia Liputa v čase 1:27:00 před druhou závodnicí z Česka, Gabrielou Weissovou 1:40:00 a třetí Blankou Studenou v čase 1:41:00. Právě druhou Gabrielu Weissovou bohužel výsledkový servis chybně zařadil při přepisu cílových časů z papírových kartiček na nebodované místo, za což se Gábině velmi omlouváme... V Kategorii Dogtrekking ženy si pak doběhla suverénně do cíle pro první místo Šárka Sluková v čase 1:48:00, následovaná Marcelínou – Vichřicí Hatoňovou v čase 2:16:00 a třetí Hanou Suchánkovou v čase 2:58:00.

Chybné zařazení Gabriely Weissové bohužel ovlivnilo také pořadí soutěže 5-ti členných týmů, kterou každoročně vyhlašujeme. V té byl odměněn cenami vítězný tým D5 ve složení Aleš Buchtík, Ondřej Buchtík, Petr Eliáš, Ondřej Hromádka až po vznesení protestu, po slavnostním vyhlášení, za což se ještě jednou omlouváme celému týmu i všem postiženým...Chápeme, že dodatečné opravení výsledků je v tomto případě slabou útěchou a zážitek z vystoupání na první stupínek před běsnícím davem nic nevynahradí, každopádně věříme, že nám odpustíte a zachováte přízeň. Jako omluvu věnujeme všem z vítězného týmu D5 startovné zdarma do dalšího ročníku závodu!

Veškeré výsledky můžete najít v aktuální opravené podobě na webu závodu v sekci „Výsledky“, či v odkazu: https://docs.google.com/.../1f7tssrvXQ1ZSXMSueJXm.../edit...

Touto zprávou končíme celou tuto pozávodní esej a budeme se těšit snad konečně za lepšího počasí, opět za rok při BEER TREKINGU naviděnou ????