Novým králem Beer trekingu se stal Petr Kacar! Do Kout se tuto sobotu sjelo na 580 přátel piva a hor!

Novým králem Beer trekingu se stal Petr Kacar! Do Kout se tuto sobotu sjelo na 580 přátel piva a hor!

Ten, kdo nebyl tuto sobotu na startu letošního Beer trekingu se teď může maximálně tak tlouct do hlavy prázdným půllitrem... Tak slunečné a teplé počasí, v kterém se pivo pilo jako víno a běhalo se po horách jako po tartanu tu ještě v historii závodu nebylo.  Ani se tak nebylo čemu divit, když v sobotu dopoledne dorazilo do Kout nad Desnou na 580 fanoušků tohoto jedinečného podniku, který se nese ve spojení piva a hor, totiž Beer trekingu, aby hromadně ve 12:30hod. Odstartovali na trať závodu ;)

Trasa letošního „Beeru“ se po loňském prodloužení opět vrátila ke staré variantě a tak čekalo na všechny závodníky sice oproti loňsku kratších, ale za to stejně poctivých 13 a půl kilometru po horách, navíc okořeněných 6ti zastávkami na pivo a jednou bonusový panák rumu! 

Vše šlapalo jako po drátkách a jak závodníci, kteří se prezentovali ve skiareálu Kouty, tak organizátoři, kteří po trati od ranních hodin rozváželi piva na stanoviště zvládali vše včas...Nebylo tedy proč odkládat start závodu a tak přesně úderem půl jedné odpoledne, nahrnulo se celé startovní pole závodníků ke svým prvním zrzavcům, aby pak prošli startovací branou Beer trekingu a vydali se vstříc dalším pivkům a taky kilometrům.

Další zastávky s pivky byly na trase u chaty Pelikán, dále pod Výrovkou, na Červenohorském sedle, u Staré Kuželny a následně čekal závodníky už jen doběh do areálu Kouty. Nejlépe si s tratí závodu při absenci držitele rekordu trati a trojnásobného vítěze Beer trekingu, Radima Kasalíka poradil téměř domorodec a několikanásobný účastník Beer trekingu, Petr Kacar, v čase 1:06:00! Ten zvládl už na Červenohorském sedle vypít rychleji 4.pivo a tak "cuknout" o cca minutu druhému v cíli, Vojtěchu Schneiderovi a doběhnout si tak do cíle pro zasloužené vítězství a také titul krále Beer trekingu 2017. Na třetí příčce pak doběhli v téměř stejném čase 1:08:00 David Knotek, následován mocně finišujícím Pavlem Ratajem. Vinou technické chyby bylo při vyhlášení pořadí 3. a 4. kategorie mužů prohozeno, za což se Davidu Knotkovi omlouváme a má u nás na přesrok pozvání na pivo ;)

Neméně vyrovnané byly výkony také v kategorii žen, kde sehrály roli ve výsledcích také bonifikační minuty za další nepovinná piva.

Zde se podařilo doběhnout do cíle sice první Marii Balšínkové, avšak ta vypila na trati pouze 3 povinná piva a tak se musela spokojit celkově se 3.místem, před dalšími dvěmi závodnicemi Lucií Strnadovou - vítězkou ženské kategorie a Hanou Baliharovou na 2.místě. Obě tyto závodnice měly při závodě větší slinu a vypily plný počet 6ti pivek a jednoho panáka, čímž se i přes horší cílový čas dostaly na 1. a 2.místo!

Nově se také soutěžilo v kategorii Dogtrekking tedy běhu se psem, avšak rozdělené na Muže a Ženy...(myšleno pohlaví závodníků, ne psů:)

V mužské kategorii pejskařů zvítězil Libor Kliment před Richardem Wiesnerem a Pavlem Hrubým. Mezi pejskařkami byla pak nejrychlejší Tamara Bjalková, před druhou Veronikou Tylovou a bronz vybojující Justynou Głąbica.

Kompletní výsledky letošního ročníku naleznete na webu závodu viz: http://www.beer-treking.cz/userfiles/files/V%C3%BDsledky/vysledky_2017.xls

 

Soutěž Beer treking ale není jen o nejlepších časech, chození po kopcích a všeobecném veselí. Již od loňska jsme mu totiž přidali také nádech charitativní a to akcí s názvem „Každé pivo pomáhá“, kterým přispíváme  Pepovi Nimmerrichterovi z nedalekých Vikýřovic, jenž trpí angelmanovým syndromem. Pepovi tak z každého piva, které jste při závodě vypili přispějeme symbolicky 1,- Kč na financování rehabilitací a léčbu.

Letos tak Pepu podpoříme částkou 3.158,- Kč!

Nezbývá tedy, než poděkovat partnerům tohoto závodu za podporu a pro letošní ročník se s vámi – závodníky a fanoušky Beer trekingu rozloučit. Děkujeme VÁM, jak za předvedené výkony, tak vaši účast, protože v téhle soutěži není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, žejo....:)

Tak zase za rok v Jeseníkách AHOOOOJ!

#dekujemevsem #petrkacarkralem #jeseniky #beertreking #arealkouty #huhnak #primator #bernard