Pozávodní report Beer trekingu 2021 je TU

Pozávodní report Beer trekingu 2021 je TU

Vážení, letošní BEER TREKING stmelující "covid" ročníky 2020 a 2021 do jednoho je již minulostí...Dnes Vám přineseme report z tohoto podniku pro ty, co letos nemohli startovat (ať ví o co přišli), případně pro ty co startovali, (ale nic moc si z toho nepamatují :-D )

O víkendovém sobotním ránu 18.září přivítal všechny beertrekaře areál Kouty, v Koutech nad Desnou s maximálně připraveným zázemím na další ročník Beer trekingu 2021!

Po tom, co museli pořadatelé vynechat ročník 2020 z důvodu epidemie COVID-19 se tedy uskutečnil již 11.ročník tohoto ne jen v ČR, ale převážně v Polsku, ale i také jinde v zahraničí všem známého podniku spojujícího pití piva s pohybem na horách... Nutno zmínit, že již po ránu bylo podle několika odplivnutých "koláčů" v prostoru cíle závodu jasné, že na závod se někteří závodníci poctivě připravovali již od pátku ???? ????

Počasí bylo klasické "beertrekingové" na které jsme zvyklí již z předchozích ročníků , tedy oblačno, s menšími přeháňkami, které však závodníky neodradilo, ba co víc, ještě i přilákalo na start dalších cca 150 nováčků.

Kancelář závodu jela celé dopoledne na plné obrátky a naše holky se celkem pořádně zapotily, když jim přišlo půl hodiny před oficiálním koncem registrace dalších 200lidí k prezenci. Vše se však za dobré nálady všech a bez zbytečného remcání zvládlo a tak se mohlo přistoupit ke startu závodu na který se všichni tak urputně třásli a těšili celé dva roky...

Ve 12:00 se tak s vervou beertrekařům vlastní vrhli všichni na první startovací pivko (v podobě lahvového Huhňáku MAXX 11°) vstříc letošnímu dobrodružství. Hned po lehčím výběhu směr spodní stanice lanovky Kouty následoval úsek po vrstevnici k 2.obč.stanici "U Pelikána", kde čekal na všechny kromě „primátorské oázy“ s dvěma druhy piva Antonín 10° a Polotmavá 13° také již tradiční chléb se škvarkovou pomazánkou. První závodníci si "škvarkovku" odpustili, no do těch dalších, co to tolik nehrotili to padalo vrchem / spodem ????

Ne každý, kdo se cpal škvarkovkou však udělal dobře, následoval totiž pro neznalé beertrekaře "vražedný" výstup na 3.obč.stanici „U Výrovky“, který prověří při převýšení celých 500m ne jen hospodské povaleče, ale i zkušené horaly...

Tam však čekala jediná občerstvovací stanice závodu s "Humpoleckým"pivem od Pivovar Bernard, kterého jste si mohli dát v osvědčené variantě 11° a 12° , takže se výšlap opravdu vyplatil každému ????

Po té již následovala vrstevnice po modré značce, až na 4.občerstvovačku na Červenohorské sedlo, kde jsme si dali letos nejvíce záležet a připravili jak čepované pivo Huhňák 12° - nefiltr a 13° - polotmavý, ale také výběr z panáků od Božkov v podobě rumu Republica, Republica Espresso, či české klasiky - Fernetu, či k jídlu pak gulášovou polévku s chlebíčkem a to vše navíc v zázemí s párty stanem s DJ´ s Václav Wentoline Šíma a Jeníček Ludvíček ????

Počasí na sedle už tolik nepřálo jako při startu a tak bylo přístřeší jak u polévky, či "zapaření" si u repráků vítaným komfortem.

Ze sedla již tradičě padá trasa (a občas i nějaký ten závodník) až do Kout, kde ještě čekala jedna zastávka a to opět s "Primátorskými" lahváči. Tentokrát jste tu mohli najít největší výběr piv a to od Pivovar PRIMÁTOR 10° a 12°, či dokonce pšeničný Weizen!

To se ale už každý těšil do cíle, kde stačilo kopnout čepovaného Huhňáka 11° , plácnout si s našim opičím maskotem, který čekal na každého v cíli a časomíra se zastavila ????

V kategorii „muži“ letos vítězství vybojoval pravidelný účastník z Polska - Grzegorz Liputa v čase 1:07hod., následovaný druhým Michalem Janem 1:11hod. A v těsném závěsu třetí stálicí Beer trekingu - Davidem Knotkem v čase 1:12hod.

V „ženách“ pak zvítězila nekompromisní Marie Balšínková v čase 1:20hod., následovaná nadějnou mladou závodnicí, Nikolou Syslovou v čase 1:32hod. A třetí Pavlou Kinterovou 1:38hod.

Každoročně v Beer trekingu startují také „pejskaři“ a to jak v kategoriích muži, tak i ženy.

V kategorii Dogtrekking Muži obsadil první pozici již několikátý ročník závodící David Sejkora 1:09hod., před druhým Markem Svobodou 1:10hod. a třetím Radomírem Čadou 1:13hod.

V kategorii Dogtrekking Ženy pak patřila první pozice

Šárce Slukové v čase 1:56hod., druhé místo Marcele Hatoňové 2:15hod. a třetí místo Petře Pečinkové v čase 2:16hod.

Poslední oficiální kategorií byla soutěž 5-ti členných týmů, kam se registrovalo celkem 17 týmů.

Vítězství vybojoval tým „Lysa Cup“ ve složení: Daniel Sup, Petr Liška, Luděk Výduch a Jaroslav Kouřil, druhé místo tým ERHOLUNG Team Bolatice ve složení Vojtěch Schneider, Roman Jašek, Michal Bartůněk, Agáta Pavlicová a Pavel Rataj následovaný třetím týmem v pořadí, s názvem Fernet ve složení Alexander Frost, David Knotek, Jiří Marek, Nikola Syslová a Vratislav Fišar

O večerní afterparty s DJ´s v areálu Kouty nemá ani smysl psát (kdo nezažil - nepochopí). Filip LanDchi Langr a Michal EMdot Pantlík ze se be vydali co mohli a stejně tak i publikum, které až do večerní 22.hodiny nenechalo repro bedny vydechnout a všichni juchali jak smyslu zbavení ????

Na závěr nezbývá, než poděkovat všem závodníků, účastníkům, fanouškům, i partnerům závodu za účast a podporu. Našim spolupořadatelům za zorganizování moc pěkné akce a vítězům pak k podaným výkonům a za rok zase na BEER TREKINGU AHOOOOOOOJ ;))))

#huhnak #bernard #primator #beertreking #pivo #hory #kouty #jeseniky #olomouckykraj #božkov #report #zarokahoj #jedemebomby #jdemenapivo #hošiděkujem #holkyděkujem #všichniděkujem